Diğer Teknik Ürünlerimiz

 

Yatay Yük Mesnetleri

Yatay yük mesnetleri , bir veya daha fazla yönde yatay yükleri karşılamak için tasarlanmıştır. Bu tipler elastomerik bir mesnet ya da serbest kayıcı mesnet ile birlikte kullanılabilir. Yatay yük mesnetleri yanal yatay yükleri taşırlarken elastomerik mesnetler ve / veya pot mesnetler, düşey yükü taşırlar. 

 

Disk Mesnetler

Disk mesnetler büyük oranda demiryolu ve otoyol köprülerinde kullanılmaktadır. Poliüretan malzemenin uzun ömürlü ve dönme, yük taşıma özelliğinden dolayı demiryolu köprü projelerinin favori mesnetidir. Poliüretan malzemenin kohezyonu tipik ve uzun ömürlü yapısı sayesinde demiryollarının ve otoyolların büyük hareketli yüklerini rahatlıkla taşımaktadırlar. 

Parlak paslanmaz çelik
PTFE (teflon) üzerinde parlak paslanmaz çelik yüzeyi, düşük kayma sürtünmesi oluşturur. 
Yatay Yük Karşılama Mekanizması 
Yüksek mukavemetli kesme kuvvet pini yukarıdan gelen kesme kuvvetlerini poliüretan malzemeye yansıtmadan aşağıya aktarır.
Teflon 
Paslanmaz ile çok düşük sürtünme kat sayısına sahiptir.
Poliüretan Disk
Poliüretan disk 1kN - 100.000kN kadar düşey yükleri taşır iken tüm doğrultularda (boyuna ve enine) dönmelerede imkan tanır.

 

Köprü Tabliye Koruma

Köprünün ömrü boyunca köprüyü korumak için geliştirilmiş köprü koruma sistemi, yüksek performanslı membran bir sistemdir. Bu hızlı uygulanan yüksek elastomerik yapılı sistem, buz çözücü kimyasallara, suya, balasta, kaçak akıma ve köprü ya da tünelin aşınmasına ve bozulmasına sebep olacak diğer faktörlere karşı dayanıklıdır.

Köprü koruma sistemleri ISO 9001:2008 kapsamında üretilmekte ve her parti yüksek kalite standardında fabrikalardan sevk edilmektedir. 

Sprey Uygulama
Düzensiz yapılarda tutarlı kalınlık

Eksiz 
Ek olmadığı için sızıntı problemi yok

İki bileşenli sistem 
Sahada işçiler tarafından karıştırılan toz bağlayıcı yok

Akmaz yapışma 
Düşey, yatay ve tavana rahatlıkla uygulama

Kokusuz 
Merkezi yerlerde ve diğer ticari alanlarda sikayet olmadan rahatlıkla kullanım 


Şartnamelere Uygun 
Son standartların şartlarını karşılar

Ses 
Şehirlerde ve taşrada kullanıma uygundur 

Düşük Geçirgenlik
Suyun membran içinden buharlaşarak geçmesine izin vermez. Bu sayede buharın yoğuşma yaparak donma ve erime yolu ile betona, çelik yapıya, donatıya zarar verilmesini engeller.

Büyük Uzama ve Düşük Sıcaklık Esnekliği 
Yapının yüksek ve düşük sıcaklıktaki hareketlerine uyum sağlar.

Yüksek Çekme ve Delinme Mukavemeti 
Delinme ve yırtılma hasarlarına karşı dirençli

Yüksek Kür Hızı 
1 saat içinde üzerine balast ve asfalt uygulanabilir

Yüksek Elektrik İzolasyonu 
Elektrik kaçaklarına karşı yapıyı izole eder

 

Poly-Tron Elastromerik Beton 

Poly-Tron hızlı yerleşen,düşük akışkanlığa sahip ,su geçirmez ve neme dayanıklı,üç bileşenli Poliüretan esaslı uzun ömürlü 0 katı elastomerik betondur. Özellikle şehiriçi trafiğin yoğun olduğu yerlerde çok kısa zamanda genleşme derzinin tamiri ve trafiğe açılması gereken alanlarda kullanılır. 
 
KULLANIMI
Poly-Tron özellikle genleşme derzlerinin kenar kısımlarının tamiri ve dolgusunda kullanılan çok hızlı priz alan üstün özellikli bir elastomerik betondur. Yüksek yapışma özelliği sayesinde genleşme derzinin metal kısımları ile beton köprü yüzeyi arasında elastik bir bağlantı sağlar. 
 
KULLANIM YERLERİ
1-Genleşme derzleri kenar betonunda. Bozulmuş eski genleşme derzlerinin sökülmesi ve yerine yenisinin montajında. Bozulmuş genleşme kenar betonlarının tamirinde.
2- Metal genleşme derzlerinin montajında, esnek bağlantı betonu olarak.
3-Havalimanı pistleri vb. hızlı tamir yapılması gereken yüzeylerin tamirinde. 

UYGULAMA
Uygulama yüzeyi temiz kuru (’dan daha az nemli) olmalıdır.Yüzeyde oynak parçalar ,tuz ,yağ,çeşitli kimyasallar bulunmamalıdır. Poly-Tron, taşıyıcı elemanlar üzerine (betonarme plak yada çelik yüzey) uygulanmalıdır.Poly-Tron öncesi primer uygulanmalıdır. 
Trafiğe Açılma Zamanı :
25ºC -35ºC arası 1-2,5 saat arası
18 ºC-25ºC arası 2-3,5 saat arası
7ºC-18ºC arası 3-5,5 saat arası 

ÖZELLİKLER
1- Birçok yapı malzemesi ile çok iyi yapışma özelliğine sahiptir. 2- UV, donma-çözülmeye, ısı şoklarına, darbeye, solventlere, kimyasala ve neme karşı yüksek mukavemet.
3- Esnek ve elastiktir
4 - Kolay karışabilir ve hızlı priz alır.
5- Yüksek kaliteli ve ekonomiktir.