Elastomerik Mesnetler

Arfen elastomerik (neopren) mesnetleri; su geçirimsiz kauçuk ve çelik plakalardan oluşup, üst yapıdan gelen yükleri doğru ve uygun şekilde köprü ayaklarına aktarmada kullanılırlar. Bu sistemler fabrikamızda tabii kauçuk (NR) veya kloropren (CR) plakalar (bazı durumlarda sadece kauçuk) ve çelik plakaların yüksek ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile oluşurlar. Çelikten mamul kuvvetlendirme plakaları neopren malzeme ile vulkanize edilerek kompozit ve yüklere dayanıklı bir sistem oluştururlar. Bu üretim sistemi sonucu, ARFEN köprü mesnetleri korozyona karşı garantili uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kauçuk yüzey yağ, gres, petrol, güneş ışınları kar ve tuzlama kimyasallarına karşı dayanıklıdır. Bütün fretli mesnetler yapıdaki üst yapıya gelen her türlü yükleri (trafik yükü, deprem yükü, rüzgar yükü vb) uygun bir şekilde köprü ayaklarına aktaracak şekilde son teknoloji ışığında dizayn edilir ve üretilirler.

Kayıcı mesnet talep edilmesi halinde, standartlara uygun PTFE ve paslanmaz çelik kullanılarak yetkin mühendislerimiz tarafından dizayn edilirler.

Elastomer mesnetlerimiz BS 5400, DIN 4141, TS EN 1337-3 ve AS 5100-4 standartlarına uygun olarak üretilebilmektedir.

Mesnet seçimi için EN1337-3 standartındaki tablolara ya da ilgili proje değerlerini firmamıza ileterek özel olarak ürettirebilirsiniz.

 

loading